Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”
26 Вересня, 2023, 17:49

Росіяни використовували повітряний простір Румунії як прикриття для атак Ізмаїла та Рені –  експерт

Тривалий час росіяни, коли намагались атакувати Ізмаїльський та Ренійський райони використовували повітряний простір Румунії як прикриття, де українське ППО не могло знищувати цілі. Таку оцінку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.

“Ми не мали права вести вогонь по об’єктах, які знаходяться в повітряному просторі іншої країни. Вони користувались цим для того, щоб більш безпечно проходити до об’єктів знищення в Ізмаїльському та Ренійському районі. До речі, така сама тактика використовувалась росіянами для покращення ефективності використання крилатих ракет «Калібр». Тоді вони використовували повітряний простір Молдови, щоб в ньому більш безпечно досягати цілей в центральних або західних областях України”, – вважає експерт.

Південь захищений менше, аніж Одеса та прилеглі райони, визнає Коваленко. Втім зараз за даними експерти Румунія стягує до українських кордонів більше військових, можливо для знищення російських дронів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini