Медіацентр Україна – Укрінформ
Медіацентр Україна – Укрінформ
1 Червня, 2023, 15:58

Росіяни в тимчасово окупованому Бердянську хочуть засудити двох українських підлітків – Анастасія Пантєлєєва оприлюднила кейси злочинів рф проти українських дітей

24 травня 2023 року двоє підлітків Тігран Оганнісян та Микита Ханганов, обидва 2006 року народження, у тимчасово окупованому Бердянську отримали обвинувачення від Слідчого комітету рф у нібито підготовці диверсії на залізниці. Їм загрожує арешт та строк від 10 до 20 років ув’язнення. 

Кейс підлітків, які перебувають на тимчасово окупованій частині Запорізької області  озвучила під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ Анастасія Пантелєєва, керівниця напрямку документування Медійної ініціативи за права людини.

Як повідомила Пантелєєва, наприкінці вересня  до родини одного з цих підлітків  приїхали російські військові, вони забрали хлопця , вдягли йому мішок на голову та вивезли в невідомому напрямку. Хлопця розшукувала його бабуся, вона ходила містом, розпитувала, де він може знаходитися. Через п’ять днів стало відомо, що його утримують в захопленій адміністративній будівлі, яка належала правоохоронним органам України. Там, останнім часом після окупації, утримували цивільних заручників.

«Тобто ця дитина знаходилася серед дорослих цивільних заручників. Згодом стало відомо, що цього хлопця вивозили на так звані допити з імітацією розстрілу, його катували електричним струмом. І коли мати, яка знаходилася за кордоном, звернула на це увагу, його відпустили», – пояснила Анастасія Пантелєєва.

Вона додала, що однокласник хлопця потрапив майже в таку ж ситуацію.  Його не утримували серед цивільних заручників, але його теж вивозили на допити, чинили моральний, психологічний пресинг. І 24 травня стало відомо, що цим дітям оголосили підозру, і вірогідно збираються їх судити.

«Ми маємо розуміти, що ці діти не мають адекватної юридичної допомоги в окупації. Раніше мої колеги вже досліджували судову систему на раніше окупованих територіях і прийшли до висновку, що ця судова система є квазіправовою. Тому ми не маємо сподівань, що в Запорізькій області, нещодавно окупованій, є незалежні органи правосуддя, які могли б чи допомогти дітям, чи виправдовувати, чи виносити якісь адекватні рішення», – наголосила вона.

Анастасія Пантелєєва зазначила, що двоє підлітків, з осені минулого року знаходяться фактично під домашнім арештом. Вони можуть пересуватися містом, але щоденно вони мають відмічатися, що вони не покинули окуповану територію.

«Вони не можуть покинути окуповану територію, бо батьки одного з хлопців намагалися його евакуювати, але були затримані на території російської федерації. Їх взяли на добу в полон, до речі, дорослих батьків, і під конвоєм їх повернули в місто. Потім батькам дозволили евакуюватися, але дитині – ні», – додала вона.

Як пояснила Анастасія Пантелєєва, фактично діти перебувають в заручниках, і українських дітей, окрім всіх інших злочинів, піддають тортурам, так само як і цивільних заручників, і так само як порушують права наших військовополонених.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini