14 Квітня, 2022, 20:19

росія здійснює масштабну депортацію українців, чим порушує Женевську конвенцію 1949 року, – Денісова

Окрім масових зґвалтувань, росія вивозить на свою територію тисячі українців, що є порушенням Женевських конвенцій 1949 року та геноцидом.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Денісова посилається на дані посадовців РФ, які публічно оголосили, що у Росію з України вивезено 790 тисяч громадян, в тому числі 150 тисяч дітей. 130 тисяч людей депортовано з Маріуполя. Ще 20 тисяч громадян перебувають у фільтраційних таборах на кордоні. За даними Людмили Денісової, зафіксовані випадки вивезення українців навіть до Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

«Вони офіційно повідомляють, вивозять дітей, зокрема дітей без батьків, без дорослих. Російська Держдума наступного тижня буде розглядати законопроект про спрощення процедури усиновлення російськими громадянами дітей «українського походження», вони навіть не називають їх громадянами України. Ми точно знаємо, що ще до початку агресивної стадій військових дій, до 24 лютого, були вивезено понад 1100 дітей з будинків-інтернатів, дитячих будинків на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, з яких 280 дітей вже начебто готових до усиновлення російським громадянами. Згідно Конвенції попередження геноциду і Римського статуту вивезення і усиновлення дітей однієї етнічної групи другою етнічної групою, які є у військовому конфлікті, є геноцидом народу. Це і є геноцид українського народу», – сказала Людмила Денісова.

Денісова також додала, що громадяни України, які були примусово депортовані з України до РФ, але мають можливість будь-яким способом дістатись до кордону Росії з Естонією, можуть перейти до українського табору у місті Нарва навіть без паспортів, та після перевірки українськими держорганами повернутись додому.

Денісова також додала, що через табір у місті Нарва з Росії вже намагаються тікати й громадяни РФ. «Ми їх пропускати не будемо», – додала Денісова.