Ірина Мудра, заступник міністра юстиції України, Медіацентр Україна - Укрінформ, 7 липня
7 Липня, 2022, 14:22

росія завдала збитків Україні на понад 600 мільярдів доларів, наша держава пропонує дієвий інструмент стягнення цих коштів – Мінюст

Порушення міжнародного права тягне за собою виплату репарацій. Тому, відбудова України має відбуватися, в першу чергу, за рахунок тих, хто спричинив ці руйнування та завдав шкоду – росією. 

Про це в Медіацентрі Україна  – Укрінформ заявила Ірина Мудра, заступник міністра юстиції України. 

Попередня оцінка збитків та руйнувань, які зазнала Україна – понад 600 мільярдів доларів. Збитки майну та інфраструктурі понад 100 мільярдів. Значні втрати понесені в енергетичному та промисловому секторах. Україна розпочала діалог з міжнародними партнерами про відбудову нашої держави після війни. 

«Активи держави-агресора, які знаходяться в різних юрисдикціях, мають бути конфісковані та стягнені для виплат Україні та українцям. На сьогодні жоден з юридичних форумів не забезпечує повну компенсацію втраченої шкоди, виникла необхідність створити щось нове», – наголосила заступниця міністра. 

На сьогодні Україна вже подала декілька позовів до міжнародних судів, в яких вимагає справедливої сатисфакції. 

«Один із позовів  – до Міжнародного суду з прав людини. Але, тут в нас немає швидкого очікування виплати компенсацій, бо росія вийшла з Ради Європи, а також на рівні свого законодавства прийняли закон про невиконання рішень цього суду», – розповіла Ірина Мудра. 

Україна повинна розробити універсальний інструмент відшкодування збитків. 

«Сьогодні Україна пропонує укладення міжнародного багатостороннього договору про відшкодування збитків – як один із дієвих механізмів. Створюватиметься компенсаційна комісія з розгляду заяв про відшкодування. Також буде створено фонд, який накопичуватиме всі ці активи росії та посібників режиму путіна. Міжнародний договір передбачатиме примусове виконання рішення такої комісії», – сказала вона. 

Фонд буде наповнюватися заблокованими активами росії, які становлять понад 350 мільярдів доларів, коштами російських олігархів та бізнесів. Канада вже дозволила конфіскацію активів осіб, які причетні до порушення міжнародного права та прав людини. США та країни Європейського Союзу теж дуже активно обговорюють механізми конфіскації та замороження таких активів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini