14 Квітня, 2024, 18:10

росія вже готова до ескалації не тільки в Україні на полі бою, але й до ескалації проти країн НАТО — Йордан Божилов

Таку думку під час Другої Чорноморської безпекової конференції висловив Йордан Божилов, засновник і президент “Sofia Security Forum”, заступник міністра оборони Республіки Болгарія (2022).

“На жаль, ми припуститися помилки у наших розрахунках щодо росії. Ми сподівалися чи очікували, можливо, видавали бажання за реальність, що завдяки торгівлі, співробітництву, вмовлянням ми зможемо їх заспокоїти. І таким чином ми самі демілітаризували свої збройні сили. Ми відкотилися в своєму розвитку, і на момент початку російської агресії ми з подивом з’ясували, що наші склади пусті, або повні озброєння озброєння, яке вже застаріло. І зараз нам вже важко наздогнати їх. Якщо ми зараз замовимо нові ракети — вони будуть готові через три роки. Чи є в нас такий час? Ні, в нас немає трьох років. Це моє бачення, що росія вже готова до ескалації не тільки в Україні на полі бою, але й до ескалації проти країн НАТО”, — зауважив він.

Водночас Йордан Божилов висловив своє бачення необхідних подальших дій.

“Що ми маємо з цим робити? Моє бачення таке, що як НАТО ми маємо докладати більше спільних зусиль. Нам треба наблизитися до росії і продемонструвати, що в нас є насправді засоби стримування. Ми маємо дати Україні якомога більше усього: не лише військову підтримку, а підтримку різного роду”, — наголосив він.

#CrimeaPlatform
#ExpertNetwork
#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini