20 Липня, 2022, 14:43

росія вбила 353 дитини, депортувала понад 5 тисяч – Дар’я Герасимчук


Станом на сьогодні  1032 дитини постраждало від збройної агресії росії. 1032 дитини постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії росії.

 Офіційне число дітей-жертв – 353, поранених – 679.

Про це в Медіацентрі Україна- Укрінформ заявила Дар’я Герасимчук,  радник-уповноважена Президента з питань прав дитини. 

“Точну кількість жертв назвати не можна. Рашисти не пускають на окуповані території навіть для поховання дітей. 

Що стосується депортації та примусового переміщення окупантами українських дітей, за даними російської влади мова йде про 350 тисяч “евакуйованих” дітей. Ніхто повертати цих дітей не збирається, тому мова йде про примусове переміщення. На жаль, ми не можемо точно сказати, скількох точно дітей викрала росія. Наразі відома цифра у 5 100 дітей. Це за даними звернень до Національного інформаційного бюро”,- наголосила радниця Президента. 

За її словами, росія викрала дітей, які позбавлені батьківського піклування, а також тих, хто втратив батьків під час бомбардувань окупантів. 

“Першого серпня з’явиться єдина інформаційна платформа “Діти війни”, на якій буде зібрано та щоденно оновлюватиметься вся інформація, вся статистика щодо постраждалих під час воєнних дій українських дітей. Саме ця платформа стане основним джерелом інформації для громадян, які захочуть допомогти таким дітям, для журналістів та для правоохоронних органів”, – сказала Дар’я Герасимчук. 

Наразі до України вдалося повернути 46 дітей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini