27 Березня, 2024, 16:31

росія розглядає свій паспорт як зброю експансії 

Паспорт та громадянство рф для росії є по суті зброєю експансії. І це чітко прослідковується в російському законодавстві починаючи з 1992 року.

На цьому наголосила документаторка Коаліції «Україна. П’ята ранку» Ольга Лотоцька-Колесніченко під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ  аналітичного звіту щодо нав’язування громадянства рф українцям на окупованій території України та в рф.

«Основні висновки, які ми зробили з початку збору матеріалу, це те, що починаючи з 1992 року, це одна дата, а інша, починаючи з моменту, коли нинішній президент рф опинився при владі, де він досі лишається, саме з того періоду рф фактично розглядає свій паспорт, своє громадянство не лише так, як його розглядають більшість цивілізованих країн, а саме як зброю експансії. І можна чітко прослідкувати в російському законодавчому полі, що росія зацікавлена в двох речах – надати своє громадянство якомога більшій кількості мешканців пострадянських країн, зокрема тих, які вона розцінює як свою сферу впливу. Це, зокрема, Україна, Білорусь, Молдова, Казахстан. Друге, що прописано в законодавстві рф, – механізми експансії, як надаватиметься громадянство росії у тих державах чи частинах держав, які приєднаються до рф», – пояснила вона. 

За словами документаторки, усім військовим конфліктам, які вела рф на території пострадянських держав, зокрема йдеться про Молдову та Грузію  передувала паспортизація. Особливо активно це відбувалося в тих регіонах, які росія хотіла відділити від країни. 

«Так само ми знайшли свідчення у ЗМІ тих випадків, коли у 90-х у Криму проводилася паспортизація, коли людям пропонували вкладку в український паспорт, яка фактично говорила про російське громадянство», – додала Ольга Лотоцька-Колесніченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini