Росія мусить заплатити за все, що знищила, і за зруйноване довкілля теж – еколог
Тільки великих та середніх підприємств, які у 2022 році зазнали обстрілів та бомбардувань з боку росії, більше сотні. Самих нафтопродуктів вигоріло близько 700 тисяч тонн.
Такі дані озвучив Олег Листопад, журналіст, еколог, офіцер ЗСУ у відставці під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ курсу на платформі Прометеус «Оцінка шкоди довкіллю від російської агресії».
«Замало сказати, що росія вчиняє екологічні злочини. Це треба доводити фактами та цифрами. Факти треба фіксувати, а цифри обраховувати. Саме тому як рахувати збитки, завдані російською агресією довкіллю, природі, присвячений наш курс. Провідні екологи, економісти, юристи навчать збирати та фіксувати докази, користуватися формулами, застосовувати законодавство», – зазначає Олег Листопад.
Водночас координаторка проекту, керівниця проєкту Мережі «ANTS» Олена Сас наголосила, що сьогодні від кожного з нас залежить правильна технічна фіксація усього, що відбувається.
«Ми хотіли б привернути увагу до того, що Україні завдано величезної шкоди. І для того, щоб ми змогли правильно, якісно і великим охопленням зафіксувати та зрозуміти, які в нас збитки. Для того, щоб ми оперували релевантними цифрами, нам потрібна допомога. Ми хочемо залучити екологів, журналістів, представників місцевого самоврядування, представників заповідників, всіх тих, кому небайдужа ця ситуація. Заохотити їх пройти наш навчальний курс, який відсьогодні відкритий на платформі Прометеус, який можна пройти абсолютно безкоштовно», – додала Олена Сас.
Автори проекту висловили переконання, що дослідження збитків внаслідок російської агресії допоможе громадам та установам отримати компенсації від держави та міжнародних донорів, сприятиме якісній підготовці в плані відновлення. А на міжнародному рівні, за їхніми словами, це ще один напрямок інформаційного спротиву та спосіб викривати росію як всесвітнє зло.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini