24 Жовтня, 2022, 17:12

росія гальмує рух суден зерновим коридором, наразі у Мармуровому морі своєї черги очікує 100 кораблів – морський експерт

В середньому за добу з портів Одеської області виходить 6-7 суден, навантажені збіжжям. Однак, проблема наразі в Мармуровому морі, тобто в територіальних водах Туреччини, де і відбувається інспекція Спільного координаційного центру, яка і оглядає кожне судно. Саме тут виник величезний затор – більшість суден – судна з українським зерном. Зараз там їх близько 100.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Андрій Клименко – керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор BlackSeaNews.

«За 10-12 років таку ситуацію ми спостерігаємо вперше. Коли судно декілька днів очікує на інспекторів КЦ. І декілька днів тому навіть відбулося зіткнення двох суден, які йшли з Одеських портів», – пояснює експерт.

Андрій Клименко наголошує, що з 18 вересня українські судна почали очікувати на перевірку в середньому 200 годин, максимум – 528 годин простою. Експерт пояснює, що не відомо, чому саме з середини вересня з’явилася тенденція до зростання часу очікування. Однак припускає, що поштовхом для цього могло стати якесь висловлювання вищого політичного керівництва росії щодо зернового коридору.

«Кожен день простою – це тисячі доларів, зриваються терміни контрактів, люди не отримують продовольства, йде збій по всій логістичній мережі.  Наслідки  – втрата часу та обсягів вивезення продукції», – сказав Андрій Клименко.

За словами експерта, турецькі морські органи також не висловлюють свою думку з цього приводу.

«Що ми зробимо зробити в цій ситуації? Збільшити кількість груп, які оглядають судна. А також ми маємо апелювати до президента Ердогана, як до ініціатору проекту, і просити його розбиратися в ситуацію», – пояснює він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini