12 Січня, 2024, 16:42

Росія етапує кримських політв’язнів у віддалені регіони країни

Правозахисники фіксують випадки, що росія, ігноруючи норми Міжнародного гуманітарного права, етапувала кримських політв’язнів в Красноярський край, Башкортостан, Північний Кавказ, Приуралля та Челябінську область.

Про це повідомив аналітик ГО «КримSOS» Євгеній Ярошенко в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«За нормами Міжнародного гуманітарного права, навіть якщо особа скоїла злочин, то її мають судити на окупованій території, і на окупованій території вона має відбувати покарання. Але у випадку з Кримом росія ігнорує всі норми Міжнародного гуманітарного права та вивозить ув’язнених у такі місця як  Салават у Башкортостані, на Північний Кавказ, у регіони Приуралля. Останнім часом ми навіть фіксуємо, що політв’язні потрапляють у такі регіони як Челябінська область і Красноярський край. Для прикладу, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял наприкінці минулого року був відправлений до колонії у місто Мінусинськ у Красноярському краї», – зазначив він.

За його словами, для родин ув’язнених це є серйозним викликом, позаяк відвідування рідних в таких регіонах коштує дорого та займає багато часу. Окрім того, зауважив правозахисник, це є також і викликом в питанні оплати послуг адвоката, оскільки не всі адвокати в Криму, в міру фінансових обмежень і зайнятості іншими політичними справами, мають змогу їздити у віддалені регіони рф, щоб відвідувати своїх клієнтів. Тому, додав він, родини змушені шукати адвокатів вже на нових місцях.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini