4 Листопада, 2024, 16:19

росія досі не створила змішаної медичної комісії, яка б допомогла інтенсифікувати обміни полоненими та уможливила б швидше повернення додому важкохворих та важкопоранених

Влітку 2023 року Україна, згідно з Третьою Женевською конвенцією, створила змішану медичну комісію – орган, до складу якого входять двоє лікарів з нейтральної країни та представник країни, яка утримує військовополонених. Завдання змішаних медичних комісій – інспектувати стан здоров’я полонених та відправляти важкохворих та важкопоранених під опіку третьої країни або репатріювати до країни походження. Попри те що в Україні така комісія вже понад рік як створена, рф, як підписантка Женевських конвенцій, досі її не створила.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

Як зазначив Петро Яценко, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в результаті діяльності змішаних медичних комісій, механізму, який описаний в ІІІ Женевській конвенції, військовополонені, стан здоровʼя яких не дозволяє їм перебувати в місцях утримання, повинні бути або репатрійовані до третьої країни для лікування, або репатрійовані до країни їхнього походження. 

«З українського боку, і з боку МКЧХ була зроблена вся необхідна робота для того, щоб ця комісія почала працювати, але досі бракує другої важливої частини змішаних медичних комісій – аналогічна комісія повинна бути створена у російській федерації.  І члени цієї комісії повинні отримати повний доступ до місць утримання українських військовополонених, оглядати їх, оцінювати стан їхнього здоровʼя», – пояснив Петро Яценко.

Україна готова до того, щоб повертати додому важкопоранених та важкохворих, однак рф зі свого боку не вживає відповідних рішень. 

«Я особисто на минулому тижні був в одному з таборів утримання російських військовополонених, і росіяни поранені підходили і запитували, чому не відбуваються обміни, чому їх не повертають на батьківщину. І, власне, відповіддю на це питання є той факт, що російська сторона досі нічого не зробила, хоча понад рік вже минув  з часу утворення змішаної медичної комісії з українського боку», – додав Петро Яценко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini