Ігор Карпеченко та Олександр Барон
21 Грудня, 2023, 11:34

росія досі намагається промивати мізки болгарам про “нацистів” в Україні – експерти

В Україні проживає близько 300 тисяч етнічних болгар, більшість з них знаходиться на території Одеської області. Звичайно в них тісні зв’язки з Республікою Болгарія, де росія намагається проводити свою пропаганду. І таким чином промиває мізки не тільки болгарам, але і діє на українських громадян болгарського походження. В інформаційній війні важливо відповідати ворогу.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів асоційований експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Карпеченко.

“На початку 2022 року серед європейських країн тільки у Болгарії та Угорщини були люди, які вважали, що Україна винна у розв’язаній війні. Молодь, звісно, вже думає інакше. Але люди похилого віку досі продовжують вірити російським наративам і кліше. Це – досі сильний вплив російської пропаганди. За 2023 рік інформаційні війська окупантів пробували налаштувати болгар боротися проти постачання зброї для ЗСУ, а також закликали до негативного ставлення до українських біженців та зменшення допомоги”, – повідомив експерт.

Крім того, Карпеченко виділив наративи, які пробували запустити по соцмережах для болгар, щоб скоротити експорт українського продовольства, дискримінувати політичне керівництво України, Збройні сили та звичайних українців.

“Вони продовжують розповідати про “нацистів” та “фашистів” в Україні, а також розповсюджують історії, що в Україні переслідують національні меншини, в тому числі й болгар. Запускають теми серед українців болгарського походження як то  “Навіщо воювати за Україну, якщо це не твоя війна”. Ми виявили, які онлайн ЗМІ працюють як повноцінні медіа, які потім запускають ці ланцюжки російської пропаганди. Як правило, вони частково співпрацюють  с росіянами, ставлять і свої новини, і інтерв’ю, але і запускають такі “замовні” матеріали. Наприклад, сайт “Бліц” – доволі великий, з великою аудиторією. Його активно цитують сайти-супутники, які продовжують поширювати інформацію. А потім підключаються соціальні мережі”, – розповів експерт.

Головний редактор болгаромовного онлайн-медіа “Бесарабський фронт” Олександр Барон відмітив, що саме російська пропаганда принесла війну в Україну і що необхідно всіма мовами доносити до людей правду, щоб перемогти в інформаційній війні проти брехні росіян. 

“Ми збираємо новини, розповідаємо про наших, хто воює за Україну, робимо інтерв’ю і різні матеріали. Все це видаємо болгарською мовою, щоб не тільки українські болгари знали правду, а в Болгарії розуміли, що ми українці болгарського походження. Ми живемо тут вже понад 9 поколінь, це наша країна, ми її захищаємо і не збираємося нікуди виїжджати. Ми працюємо в соцмережах. Не дивлячись на всі спроби дискредитації від російських агентів, ми продовжуємо працювати”, – підсумував Олександр Барон.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini