Фото Медіацентр Україна – Одеса: Сідхарт Каушал, науковий співробітник у справі морського озброєння та військових досліджень лондонського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень.
25 Липня, 2023, 16:27

Росія буде пробувати зупиняти кораблі в Чорному морі, але не буде їх атакувати – експерт з війни на морі

Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив доктор Сідхарт Каушал, науковий співробітник у справі морського озброєння та військових досліджень лондонського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень.

Так він прокоментував заяви росії та України про те, що будь які судна, що слідують в порти двох країн, будуть ввжатися такими, що слідують з воєнними вантажами.

“Зараз росіяни мінують північ Чорного моря. Вони стануть більш агресивними і дійсно можуть спробувати зупиняти судна. Але обстрілювати їх не будуть через можливу міжнародну реакцію. Крім того, вони не будуть підходити до українського узбережжя через побоювання протикорабельних ракет “Нептун”, які є в Україні”, – зазначив експерт.

Він також додав, що хоча у росії і є перевага на Чорному морі, у Україні є, чим відповісти.

“Можна використовувати ракети. Є статичні цілі в окупованих портах. Можна використовувати морські дрони, що які вже креативно застосували проти кораблів у Севастополі та проти Керченського мосту….В Україні є, чим відповісти, проте питання в затрачених ресурсах”,  – розповів фахівець.

Контекст: 19 липня Міністерство оборони росії заявило, що це рішення набуде чинності в середу ввечері опівночі за московським часом, або 21.00 за Гринвічем (21.00 gmt). У повідомленні йдеться, що країни, чиї прапори знаходяться на таких суднах, будуть розглядатися як такі, що підтримують Київ у війни

21 липня міністерство оборони України попереджає, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів російської федерації та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

Крім того, судноплавство у районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне, з 05:00 20 липня 2023 року.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini