13 Жовтня, 2023, 15:34

Російський інформаційний вплив в Африці: які ключові наративи ширить рф

Відповідно до аналізу матеріалів у твіттері, ютубі та фейсбуці в Африці, в період з 24 лютого 2022 року до 6 червня 2023 року, вдалося виділити три ключові російські наративи.

Про це повідомила керівниця департаменту протидії інформаційним загрозам національній безпеці Центру протидії дезінформації РНБО України Анаїт Хоперія в ході обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Зокрема, за словами представниці РНБО, три ключові наративи, які поширює росія в інформаційному просторі Африки, наступні: наратив про те, що росія робить внесок у глобальну продовольчу безпеку та є надійним партнером Африки; наратив про те, що захід є колонізатором та імперіалістом; найактивніший наратив – про те, що захід спровокував війну рф в Україні та продовжує її розпалювати.

«В цілому, на жаль, ми бачимо дуже активні меседжі там, дуже активні ресурси, які використовуються в Африці росією. Вони і далі будуть продовжувати. Тому що, грубо кажучи, вони навіть, коли вийшли з зернової угоди, це теж був не тільки політичний крок, а й інформаційний. Вони після такого кроку дуже активно почали посилювати інформаційний вплив росії – ось після виходу росії з зернової угоди вони дуже активно повпливали на африканські країни і на їхній інформаційний простір», – пояснила Анаїт Хоперія.

Водночас вона наголосила, що Україні потрібно підсилювати свій меседж в країнах Африки для того, щоб росіяни розуміли, що так просто перекривати територію своїм шкідливим інформаційним впливом їм не вдасться.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini