Перша Чорноморська безпекова конференція Міжнародної Кримської платформи в Бухаресті
Перша Чорноморська безпекова конференція Міжнародної Кримської платформи в Бухаресті
12 Квітня, 2023, 16:40

Російські пропагандисти мають понести покарання на рівні з іншими воєнними злочинцями  – Пітер Померанцев

Пітер Померанцев, Senior Fellow at the Institute of Global Affairs at the London School of Economics, який активно досліджує феномен російської пропаганди та її вплив на внутрішню та зовнішні аудиторії сказав, що з 2014 року, після окупації Криму, можна було спостерігати, як інтегрувалася російська пропаганда з її військовою складовою. 

Про це він сказав під час експертної панелі “Як ведеться інформаційна війна Росії (на прикладі тимчасово окупованого Криму) і чому це кидає виклик системі міжнародної безпеки” на Чорноморській безпековій конференції. 

Експерт навів приклад відомих пропагандистів, чиї дії призводили до злочинів проти людяності та які не бажали нести за це відповідальність. 

“Ми маємо приклади нацистської Німеччини, Руанди, а зараз і Кісельова, який виправдовується тим, що “просто говорить”, а слова не несуть покарання. Але зв’язок між словами-закликом до вбивства і дією – самим вбивством дуже тісний”, – наголосив Пітер Помаранцев. 

Він підкреслив, що російська пропаганда раз за разом повторює одні й ті ж наративи про “українських нацистів”, які нібито вчиняють воєнні злочини. Але насправді весь світ бачить, що за цими фейковими лозунгами приховуються справжні злочини – вбивства людей у Маріуполі, атака на Краматорськ, Херсоні та спроба стерти українську ідентичність. 

Пітер Померанцев підкреслив, що росії вдалося широко розповсюдити свої інструменти пропаганди – телеканали, інтернет ресурси, медіа простір. Але, за його словами, російська машина пропаганди хоч і працює, але на світових технологіях. Тому, її треба зламати. 

#CrimeaPlatform
#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini