Андрій Савченко
14 Листопада, 2023, 19:02

Російські окупанти навчаються воювати в українських захисників – воєнний експерт

Українська армія має більше використовувати старий радянський досвід для того, щоб перемогти російських окупантів, тому що вони воюють по підручниках часів СРСР.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Андрій Савченко.

“Контрнаступ планувався минулою зимою двома командами – нашим оперативним командуванням і західними партнерами. Український Генштаб віддав перевагу створенню наступального угруповання, я в якому воюють бригади. Це гарно для Іраку чи Сирії. В наших умовах ця практика не працює. Нам треба було створювати армії та захопити Каховську ГЕС, але це не сталося через вибух дамби”, – зазначив експерт.

Савченко вважає, що спроба відвоювання Бахмуту також було помилкою, що місто треба повертати, але пізніше.

“Основні бойові дії ведуться в районі селища Роботине, там дуже укріплений російськими військами район. Це найбільше підготовлена оборона противника, це неправильно з точки зору стратегії. Треба усвідомлювати, що російські окупанти навчаються воювати і в українців, як воюють наші захисники”, – підкреслив воєнний експерт.

Андрій Савченко вважає, що постачання Сил оборони України занадто централізоване – і це також причина поразок контрнаступу.

“Якби ули створені армії і корпуси, кожна з них мала б бути забезпечена окремо. Це дуже спрощує логістику і постачання, ніж ті, які є зараз”, – вважає експерт.

Він зазначив, що сучасним Збройним силам України потрібні реформи, але з розрахунком на колишній радянський досвід – його не треба викидати зовсім, тому що російські окупанти швидко навчаються – в тому числі в українців.

“Той колектив, який дає пропозиції Залужному, знаходиться на рівні бригад чи оперативних командувань, тому нема цілісної картини того, як треба наступати. Контрнаступ треба проводити арміями, а Генштабу треба звернути увагу на досвідчених офіцерів, які зараз на пенсії, але знають, як воюють росіяни і як треба боротися з ними. Ми маємо знання, ми маємо досвід і готові допомагати Збройним силам України”, – підсумував Андрій Савченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini