Віра Ястребова і Ірина Чаура
22 Листопада, 2023, 14:59

Російські окупанти на Херсонщині вбили двох мирних українців, затримали підлітка і депортують людей – правозахисниця

Правозахисники фіксують випадки вбивств, затримань і депортацій українців з тимчасово окупованих територій України.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група” Віра Ястребова.

“В тимчасово окупованому селі Маслівка на Херсонщині окупанти розстріляли Олександра Бондаренко та Ірину Баранову в будинку, де вони проживали. Місцеві жителі повідомляють, що перед тим, як знайшли тіла, до будинку заходили невідомі люди в формі окупаційної армії рф. У злочині підозрюються військовослужбовці окупаційної армії Віталій Філіпов і Андрій Сафронов”, – повідомила адвокатка.

“У селі Щасливцеве на Херсонщині російські окупанти затримали 15-річного Данила Клюкіна і звинувачують його у “держзраді”. 13 листопада в будинку, де мешкав підліток, агресори провели нелегальний обшук і затримали хлопця. Не дивлячись на те, що Данилу на сьогодні ще 15 років, а кримінальна відповідальність по цій статті настає з 16, окупанти все одно погрожують позбавленням волі від 3 до 8 років. Де зараз знаходиться хлопчик – невідомо”, – розповіла Віра Ястребова.

Крім того, російські окупанти продовжують вивозити місцевих жителів з захоплених рф територій України у росію.

“Четверо підопічних Дніпрянського психоневрологічного будинку-інтернату депортують до Пензи. Їхнім перевезенням особисто займаються так званий міністр праці та соцзахисту ТО Херсонської області Алла Бархатнова та уповноважена з прав дітей рф Марія Львова-Бєлова”, – підсумувала правозахисниця.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini