Фото Медіацентр Україна – Одеса: Дмитро Плетенчук, речник ВМСУ ЗСУ
26 Вересня, 2023, 17:59

Російські обстріли зернових хабів та портів Одещини – це шантаж, тероризм і спроба усунення конкурента з ринку – речник ВМСУ

Вогневе ураження портової і зернової інфраструктури – це частина більше економічної, а не військової стратегії російської федерації. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив речник ВМСУ ЗСУ Дмитро Плетенчук.

“Росія так само є великим постачальником зерна, збіжжя і, відповідно, вони вбачають в Україні, в першу чергу, великого конкурента. Тому що Україна входить в топ-виробників зерна у світі. І в такий спосіб вони намагаються одразу кілька бонусів отримати. Один з них – це усунути нас з ринку, на якому ми їм заважаємо. Ну і другий –  це банальний шантаж і тероризм. Це спроба використовувати в чергове голод в якості інструменту світової геополітики”, – заявив Плетенчук.

Росія ніби показує, що вони готові обміняти на зняття санкцій саме зернову угоду, а не припинення обстрілів, наголосив він. Водночас зараз працює новий коридор для цивільних судів, нагадав офіцер. Станом на 26 вересня їм скористалося 7 суден – 5 з них перебували в портах “великої Одеси” до початку повномасштабного вторгнення.

“Цей процес триває. Ми робимо все для того, щоб забезпечити безпеку тої ділянки, на якій судна перебувають в наших територіальних водах. Далі вони вже потрапляють у територіальні води Румунії, Болгарії, Турецької Республіки аж до Босфорської протоки. Це вже територіальне море країн НАТО. І, відповідно, нанесення вогневого ураження по цій території є нанесенням вогневого ураження по суверенній території цих країн. Тому на таке росіяни не можуть наважитися”, – повідомив Плетенчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini