5 Січня, 2024, 13:33

Родини захисників «Азовсталі» та постраждалих внаслідок теракту в Оленівці шукають шляхи повернення рідних з полону

Родинам військовополонених, які постраждали під час теракту в Оленівці, вже вдалося досягти того, щоб справи по теракту об’єднали в одне кримінальне провадження. Водночас, крім низки звернень, співпраці з державними органами, шукаючи можливості розслідування та висвітлення цього злочину в Україні, родини захисників почали співпрацювати з правовими громадськими організаціями. Так, після низки розслідувань спільно з громадськими організаціями вдалося дати поштовх для подальшого ходу справи та пошуку шляхів виходу на міжнародний рівень.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила  дружина важкопораненого військовополоненого під час теракту, представниця ГО «Спільнота Родин Оленівки» Анна Лобова.

«Ми сподіваємось, що робота продовжиться. Над розслідуванням нам працювати легше, тому що ми можемо щось зробити. Над звільненням ми як дружини, як мами є безсилими, тому що цим займаємося не ми. Ми можемо дати інформацію, але далі з нею працює Координаційний штаб та відповідні органи», – пояснила вона.

Нагадаємо, що в ніч з 28 на 29 липня 2022 року на території колонії №120 в Оленівці росіяни вчинили теракт, направлений на жорстоке вбивство беззбройних та знесилених оборонців «Азовсталі», яких на той момент вони утримували в полоні понад два місяці. В результаті варварського злочину, за непідтвердженими даними, загинули щонайменше 53 та були поранені понад 130 українських захисників.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini