3 Серпня, 2023, 11:33

Рівень ракетної небезпеки дуже високий, – Наталя Гуменюк про поточну ситуацію в Чорному морі

Сьогодні в Чорному морі спостерігається корабельне угрупування ворога в кількості 17 одиниць. Серед них – два ракетоносії, які разом можуть нести до 12 ракет типу «Калібр».

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Наталя Гуменюк, начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України.

«Серед цих 17 кораблів ми бачимо два ракетоносії. Ось це – реальна загроза, про яку ми попереджаємо окремо. Надводний та підводний ракетоносії разом можуть нести до 12 ракет типу «Калібр». В такому випадку ми позначаємо рівень ракетної небезпеки як дуже високий, оскільки спостерігаючи за активністю ворожої авіації як тактичної, так і стратегічної, це може свідчити про підготовку до ракетного удару. Тим більше, що ми бачили довготривалу паузу, відсутність ракетоносіїв на службі і паузу між ударами, між ударами мішаного типу  і взагалі застосування ракетного озброєння», – пояснила вона.  

Як зазначила Наталя Гуменюк, ще однією ознакою підготовки є те, що ворогом застосовується суто дронова атака, в певному сенсі й для виявлення сил протиповітряної оборони. Тому, за її словами, наразі можна зробити висновок, що після потужної дронової атаки на порти дунайського напрямку, цілком імовірно очікувати ракетної атаки з використанням ракет морського та повітряного базування. 

«Не забуваємо також про наявність берегового ракетного комплексу типу «Бастіон», яким ворог обстрілював також портову інфраструктуру, використовуючи ракети «Онікс». Тут теж спостерігалася довготривала пауза, певним чином вона була пов’язана з бавовною в Джанкої. Але пам’ятаємо, що ворог не зупиняється, і навіть щось втрачаючи, намагається відновлюватися  і повертатися до агресії. Тому пильності не втрачаємо, в паніку не впадаємо», – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini