21 Вересня, 2023, 15:23

Релігійні організації України та США налагодили співпрацю заради миру в Україні

Благодійний фонд «Разом для України» в рамках одного з напрямків діяльності об’єднав представників різних релігійних організацій зі США та України задля спільної роботи щодо перемоги України та досягнення мру.

Про головні цілі та роботу в напрямі міжконфесійної співпраці йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ми розуміємо, що це насправді війна не тільки України. В багатьох країн і людей є той самий ворог. І це вже не про національність та віросповідання. Тому для нас дуже важливо об’єднати тих, з ким у нас співпадає візія того, що відбувається, співпадає сприйняття бачення перемоги, того, чим є справедливість, чим є покарання цього зла, яке зараз відбувається», – наголосила директорка БФ «Разом для України» Евеліна Курілець.

Водночас заступник Головного муфтія України ДУМУ, представник ВРЦіРО Шейх Рустам Гафурі наголосив, що міжконфесійний діалог існує вже багато років. І це надає можливість зокрема для допомоги безпосередньо всередині Україні, і сприяє тому, щоб така допомога надходила до України ззовні. 

Важливість міжконфесійної міжнародної співпраці, зазначив він, також у тому, що вона дозволяє доносити правдиву інформацію до лідерів думок і політиків, зокрема у США та в інших країнах.

«Для нас дуже важливо досягти не просто на короткий термін миру, справедливого миру, після якого, щоб уже була гарантія безпеки, щоб був захист, щоб ворог більше не наважився напасти на нас. Тому наша мета – спільна робота на те, що було благо суспільству. І ми дуже сподіваємося на те, що кожна людина, кожен з нас також може бути цим рупором – щоб донести до ширшого кола  правдиву інформацію щодо широкомасштабної агресії, кровопролитної війни, де гинуть наші люди», – наголосив він.

Варто зазначити, що в жовтні на Ukrainе Action Summit, який вже втретє буде організований у Вашингтоні, будуть присутні представники Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій. Там вони матимуть змогу провести зустрічі та переговори зокрема з сенаторами.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini