16 Жовтня, 2023, 16:57

Рекордно висока явка виборців у містах та лідерство опозиційних сил: як проходили парламентські вибори у Польщі

Згідно з результатами підрахунку близько 50% виборчих бюлетенів у Польщі, станом на зараз головні тренди зберігаються такими ж, як були вказані вчора в екзит-полах, – «Об’єднана правиця», партія Ярослава Качинського, значно випереджає всіх інших опонентів, в тому числі «Громадянську коаліцію» Дональда Туска. Відрив сягає понад 10%, партія Качинського поки що має 38%, а політсила Дональда Туска – 27%.

Про це повідомив власний кореспондент Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Варшаві Юрій Банахевич під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Я думаю, що ці цифри будуть змінюватися в найближчі години на користь опозиційних сил, оскільки, власне, так традиційно є, що в великих містах у Польщі люди частіше ходять голосувати після обіду. На деяких дільницях вибори відбувалися навіть до третьої години ночі, попри те, що виборчі дільниці закрилися о 21:00. І зрозуміло, що всі виборчі дільниці ще не встигли порахувати виборчі бюлетені, оскільки явка на виборах була дуже-дуже велика», – пояснив він.

Водночас Юрій Банахевич пояснив, що у великих містах фіксується рекордна явка виборців на дільницях, зокрема за рахунок опозиційного електорату.

«Не є таємницею, що виборці опозиційних партій, «Громадянської коаліції», лівих сил і «Третього шляху» – виборці, які проживають в найбільших містах країни, у воєводських центрах. І завданням лідерів тих партій, вони ставили таку мету, щоб мобілізувати якомога більшу кількість виборців саме з тих великих міст, аби вони прийшли на виборчі дільниці і проголосували. Фактично їм це вдалося, оскільки попередньо за даними екзит-полу, ця явка може сягнути навіть понад 73%, а в деяких містах, я сьогодні чув, що у Кракові вона, наприклад, сягнула понад 80%. Це дуже-дуже багато, враховуючи, що до цього найбільшою явкою  під час парламентських виборів, це було в далекому 1989 році, коли були перші демократичні вибори в Польщі, тоді явка була 62%», – зазначив він.

Водночас Юрій Банахевич додав, що за рахунок того, що у великих містах була велика мобілізація опозиційного електорату, і дуже багато людей прийшли на виборчі дільниці, опозиційні партії здобули таку високу підтримку.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini