3 Листопада, 2023, 15:00

Ракетоносіїв на бойовому чергуванні немає, однак рівень ракетної небезпеки високий – Наталя Гуменюк про ситуацію в Чорному морі

Наразі на чергуванні в Чорному морі перебуває 5-6 одиниць кораблів та катерів прикордонної служби ворога. Вже декілька днів на бойовому чергуванні відсутні ракетоносії та великі десантні кораблі. Однак при цьому рівень ракетної небезпеки з моря залишається високим.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк.

«5-6 одиниць корабельного складу ворога перебуває на чергуванні. Як правило, це переважно патрульні кораблі, катери прикордонної служби. Але погода зараз несприятлива, шторми, і шторм зараз вже декілька днів поспіль, за які корабельне угруповання характеризується відсутністю ракетоносіїв на бойовому чергуванні, великі десантні кораблі також заведені в пункти базування. Але при цьому рівень ракетної небезпеки з моря Генеральний штаб також оцінює як високий, оскільки ворог може застосувати ракетоносії навіть з бухт», – зазначила вона.

За словами Наталі Гуменюк, корабельне угрупування ворога, прикриваючись цивільним судноплавством, продовжує перебувати в тому районі, який позначає для себе як умовно безпековий, – від східного узбережжя Криму до Новоросійська

«Там вони створили, нагадаю, такий собі район огляду попереднього перед проходженням Керченської протоки, де зосереджують від 30 до 40 суден цивільного судноплавства, як умовну буферну зону для загородження від ймовірних дронових атак для своїх бойових кораблів», – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini