Радіодиктант національної єдності писали у бомбосховищах і навіть на фронті
Радіодиктант національної єдності-2022 писали на всіх континентах світу. В Україні до нього долучились навіть люди на фронті. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомила виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка проєкту «Радіодиктант національної єдності» Юлія Шелудько.
«На фронті також писали. Варто віддати належне і подякувати воїнам, які в ту мить, коли вони могли, наприклад, випити гарячого чаю, або просто перепочити, вони писали Радіодиктант. Вони були єдині з усіма і це дуже цінно, це дуже важливо для нас», — пояснила Юлія Шелудько.
Серед іншого, координаторка проєкту розповіла, яким чином на організаційний процес вплинула війна.
«Особливо складно було якісь локації організувати, тому що безпека людей понад усе і ми не впевнені були, що в цей момент не буде, наприклад, повітряної тривоги, або не вимкнуть світло і це створювало нам перешкоди. Тому усі міста у яких писали, усі локації, були першопочатково в бомбосховищі. Тобто Чернігів, Львів, Чернівці, Миколаїв, в Одесі взагалі в катакомбах писали. Це безпечно, це кілька метрів під землею. І всі решта писали у бомбосховищах. Вони запросили невелику кількість людей для того, аби люди долучилися, писали разом з усіма. Вони включалися в ефір Радіодиктанту і ви могли їх бачити», — додала Юлія Шелудько.
Довідково: 9 листопада, у День української писемності та мови, в Україні відбувся Радіодиктант національної єдності-2022, взяти участь у ньому можна було в будь-якій точці світу. Організатори зауважують, що радіодиктант — це акція єднання з Україною, а не лише перевірка знань. Учасники пишуть диктант від руки. Також приймаються тексти, написані шрифтом Брайля. Написане можна надіслати на перевірку або дочекатися оприлюднення тексту. Зокрема, 11 листопада об 11:00 текст Радіодиктанту буде оприлюднено на сайтах Українського Радіо та Суспільного Мовлення.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini