5 Грудня, 2023, 15:03

Радіодиктант національної єдності: оголошено переможців 

Цьогоріч без жодної помилки Радіодиктант національної єдності написали дві учасниці – вчителька української мови та літератури з Волині та львів’янка, яка вже увійшла в Книгу рекордів України як постійна учасниця Радіодиктанту.

Про це, зокрема, йшлося під час оголошення в Медіацентрі Україна – Укрінформ результатів Радіодиктанту національної єдності-2023.

Як повідомив член правління Суспільного Мовлення Дмитро Хоркін, цьогоріч переможцями Радіодиктанту національної єдності стали дві учасниці  –  вчителька української мови та літератури Комарівської гімназії Волинської області Галина Шура та постійна учасниця Радіодиктанту львів’янка Христина Гоянюк.

Крім того, ще п’ять осіб написали радіодиктант лише з однією помилкою. Це Олеся Жу, Антонюк Євгенія, Норичка Вікторія, Рубан Іванна та Шевченко Юлія.

Варто зазначити,  що традиційно, з 2000-го року  в День української писемності та мови українці пишуть Радіодиктант національної єдності. Однак вже другий рік поспіль він проходить в умовах повномасштабної війни. Попри це аудиторія учасників з кожним роком лише розширюється.

Так, у ході обговорення зазначалося, що загалом листи з диктантом надійшли з 39 країн світу, були серед них і листи з росії та Білорусі. 

Писали радіодиктант і громадяни на тимчасово окупованій території, українські військові, які перебувають на фронті, до участі в диктанті долучалися і великі бізнеси та корпорації.

Як зазначила виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько, майже 20 тисяч людей відправили текст диктанту на перевірку, зокрема, паперових листів при цьому було близько трьох тисяч, решта – електронні. 

Своєю чергою голова комісії з перевірки Радіодиктанту Олена Масалітіна повідомила, що наймолодшому учаснику, який взяв участь у цьогорічному диктанті – 8 років, а найстаршій учасниці – 90 років.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini