20 Червня, 2024, 15:51

путін боїться включення Китаю в переговорний процес – Вадим Денисенко

Російський диктатор боїться включення Китаю в переговорний процес, позаяк в цьому випадку путіна змусять до певних відступів.

Таку думку під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив політолог Вадим Денисенко.

«Путін реально дуже боїться, що якщо Китай включиться в переговорний процес, то путіна змусять до певних відступів. Тому що ситуація в російській економіці, зараз ми можемо вже чітко сказати, що торгове сальдо між Китаєм та рф вперше за багато років (попри рекордний обсяг торгівлі нафтою, а росія продала минулого року понад 50% своєї нафти саме в Китай) прагне до нуля. Тобто він зараз знаходиться в позитивній зоні, але практично наближається до нуля. І за результатами 2024-го року вже можна з великою долею ймовірності казати, що торгове сальдо між росією буде якщо не нульове, то буде мінус для рф», – пояснив він.

За словами політолога, це лише один з прикладів того, що ситуація в російській економіці не настільки добра як про це любить говорити та пояснювати путін.

Крім того, зауважив Вадим Денисенко, головним реципієнтом так званого ультиматуму путіна, який він зробив напередодні Саміту миру, очевидно був Сі Цзіньпін та КНР.

По факту було сказано про те що ви можете на нас тиснути, але ми (росія – ред.) не готові відступати. І це все відбувається на фоні дрібних поступок, які весь час ідуть в російсько-китайських стосунках. І, зокрема, останнє, те, що в нас пройшло майже непоміченим, але де-факто росія здала частину своєї території, давши прямий доступ до річки Туманна, яка є кордоном між Північною Кореєю та росією. І де-факто Китай отримав по суті прямий доступ до Японського моря», – зазначив політолог.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini