Учасники брифінгу, Медіацентр Україна
9 Вересня, 2022, 12:19

Проєкт «Зір школяра»: у школах Львівщини фахівці перевірятимуть зір учнів та надаватимуть рекомендації як його зберегти

На Львівщині стартує проєкт «Зір школяра»: у обраних школах фахівці перевірятимуть гостроту зору учнів та допомагатимуть усунути те, що впливає на його погіршення. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла  керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з питань епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко. За її словами, візити фахівців у школи мають відбуватись один раз в три місяці.

«Приїде бригада фахових окулістів, які оглянуть діток і перевірять їм зір. Якщо вони побачать, що в якоїсь дитини є найменші ознаки порушення зору  — будуть надані рекомендації, що робити в подальшому, щоб якнайшвидше усунути ці недоліки, або припинити дію якогось негативного фактора. Інші фахівці приїдуть і здійснять заміри освітленості в класах. Якщо побачать, що десь або жалюзі затемні, наприклад, і це перешкоджає доступу світла, або можливо не на правильних відстанях стоять парти — допоможуть це правильно скорегувати»,  — пояснила  Наталія Іванченко.

Фахівці також допомагатимуть правильно розсадити учнів за партами відповідно до виявлених патологій зору. А ще навчатимуть вчителів, батьків і дітей робити вправи для очей, щоб знизити навантаження на зір. 


«Питання зору школярів є дуже важливе, це серйозна проблема з огляду на те, що діти практично з дошкільного віку користуються гаджетами і метою цього проєкту є в обраних нами школах дослідити протягом навчального року, як буде змінюватись, сподіваюся, покращуватися зір школярів, після того, як ми спільно будемо вживати відповідні заходи. В кінці року ми підведемо підсумки і зможемо усім вам продемонструвати результати цього проєкту і будуть ухвалені відповідні рішення»,  — зазначив директор департаменту освіти і науки ЛОВА Олег Паска.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini