30 Жовтня, 2023, 14:49

Проєкт для підтримки ветеранів: в Україні запустили інтерактивну мапу ветеранських бізнесів

Відтепер ветеранський бізнес можна буде легко знайти у своєму місті за допомогою інтерактивної мапи. 

Так, Український ветеранський фонд, ЛУН і Uklon в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ презентували  інтерактивну карту ветеранських бізнесів у межах концепції «Шлях ветерана. Бізнес».

Як зазначив маркетинг-директор ЛУН, амбасадор Українського ветеранського фонду Денис Суділковський, на інтерактивній карті вже можна побачити перші додані ветеранські бізнеси.

«Ми бачимо майбутнє України таким, де ветеранів поважають, і де ветеранський бізнес має преференції не винятково в економічному чи податковому полі – він має преференції безпосередньо користувачів. Коли обирають між кількома бізнесами, нам хочеться, щоб люди надавали перевагу тим бізнесам, які засновані ветеранами. Зокрема для цього, для популяризації ідеї того, що ветерани, а вони відкривають надзвичайно чудові бізнеси, і популяризації ідеї, щоб звертали увагу, хто є засновником цього бізнесу, ми створили зокрема цю карту. На цій карті по всіх регіонах України можна подивитися перші додані ветеранські бізнеси, а також подати заявку на додавання туди нових бізнесів», – пояснив він.

Водночас в.о. Виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Мінветеранів Руслана Величко-Трифонюк наголосила, що всі бізнеси, які представлені на мапі, є верифікованими.

«Шляхом того, що Український ветеранський фонд надає підтримку фінансову, ми як державна установа відповідно перевіряємо і фінансові звіти, і інші звіти по цих бізнесах. І відповідно ми можемо засвідчити, що це бізнес, який працює, надає якісні послуги і бізнес, який дійсно належить ветеранам, тому що ми як держава проглядаємо і установчі документи, і абсолютно всі інші статуси», – наголосила вона і додала, що карта постійно наповнюється, і незалежно від форми бізнесу, який веде ветеран, його буде додано до карти.

Своєю чергою співзасновник та СЕО ІТ-компанії Uklon, амбасадор Українського ветеранського фонду Дмитро Дубровський акцентував на важливості питання реінтеграції ветеранів ініціативах компанії та підтримці Українського ветеранського фонду.

«Ми з самого початку розуміли, що питання по ветеранах, по реінтеграції їх у суспільство постане. І докладати зусилля, щоб вирішити це питання, треба вже зараз. Тому ми підтримуємо всі ініціативи Українського ветеранського фонду. В цьому проєкті ми, мабуть, більше виступаємо як логістичний партнер, бо ми в Uklon запустили такий проєкт як «Інклюзивний клас», тобто ми запустили декілька машин, спеціально обладнаних для перевезення людей з обмеженими мобільними можливостями. Таким чином, по суті інтегровані в цю карту, в тому числі інклюзивних місць, куди можуть потрапити люди з інвалідністю», –додав він.

Варто зазначити, що наразі в карті зібрані передусім бізнеси, які пройшли конкурсний відбір Українського ветеранського фонду. Карта буде і надалі наповнюватися, ЛУН буде займатися верифікацією цих бізнесів для того, щоб саме ветеранський бізнес там був представлений, щоб це були верифіковані та справжні працюючі бізнеси.

На поточний момент кожен тип бізнесу на мапі позначений своєю іконкою, і надалі чим більше бізнесів буде додаватися, тим більше буде методів сортувань та виборів.

Для того, щоб ветерани могли додатися до бізнесу, можна подати заявку безпосередньо через саму карту, де є відповідна функція, або звернутися до Українського ветеранського фонду, котрі зорієнтують та повідомлять про інші ініціативи для ветеранських бізнесів.

Аби карту змогла побачити якомога більша кількість людей, вона буде поширюватися зокрема за допомогою платформ Uklon, ЛУН, платформ та можливостей Українського ветеранського фонду.

Наразі карту можна побачити на сайті Українського ветеранського фонду, згодом вона буде доступна в додатку Uklon. 

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini