Драган Шомраз
26 Грудня, 2023, 17:06

Протести в Сербії не вирішують проблем з євроінтеграцією – експерт

Ситуація в Сербії складна через те, що ані діючий президент Вучич, ані опозиція не мають твердої чіткої проєвропейської позиції та підтримують росію та дії путіна.

Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив колишній депутат парламенту Сербії (2001-2022), колишній член парламентського комітету оборони та безпеки Драган Шормаз. На його думку, ці політичні сили не бачать майбутнє Сербії у Євросоюзі, не дивлячись на високу інфляцію та нові протести в країні.

“Населення Сербії отруєно Вучичем, а правильно казати – воно отруєно путіним. Пропаганда росії дуже сильна в нашій балканській країні. Вучич хоче керувати країною як російський лідер. В нього не виходить, тому що Сербію оточують європейські демократичні країни. В них можна наживо побачити, як працює демократія. Але Вучич діє як такий “маленький путін”. Наприклад, він контролює ЗМІ.  З 10 великих телевізійних кампаній він керує 8. Тобто майже вся інформація йде в новинах такою, яка потрібна Вучичу. Але західні партнери сподіваються, що саме Вучич зможе виконати умови для вступу в ЄС”,  – повідомив політик.

Експерт зазначив, що опозиція, яка зараз проводить протести в Белграді, також не має єдиної позиції за євроінтеграцію, дуже фрагментована, розбита та у більшості підтримує росію, російські дії в Україні та любить путіна.

“Але в нас й опозиція не вирішила – вони хочуть бути в Європейському Союзі або самі по собі. Навіть з питанням Косово вони не визначилися. В нашій опозиції багато сербських імперців. Серед опозиціонерів є ті, хто оправдовує путіна та не підтримує західні санкції проти росії. В них нема чесного прозахідного підходу до справ в Сербії. Це дуже погано. Навіть якщо ці позачергові вибори будуть визнані незаконними та проведеними з порушеннями, це не вирішить проблем Сербії з інфляцією та вступом у Євросоюз ”, – підсумував пан Шормаз.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini