Фото Медіацентр Україна – Одеса: Глен Грант, підполковник британської армії у відставці, ексрадник міністра оборони України
9 Серпня, 2023, 16:31

Прорив українськими силами російської оборони можна очікувати в будь-який момент – британський експерт

Хоча українські війська б’ються після проти підготовленого ворога. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Глен Грант, підполковник британської армії у відставці, ексрадник міністра оборони України.

На його думку, про український контрнаступ не треба взагалі говорити в контексті швидкості просування, адже рубежі оборони ворога дуже добре підготовлені.

“Навіть західні країни не могли передбачати таку щільність мінування території. Росіяни готували мільйони мін для війни проти західних країн, зараз вони використовують їх проти України. А швидко просуватися без машин розмінування, дронів, які будуть вибивати ворога з лісів та окопів, а також гранатометів та вогнеметів, якими можна зачищати оборонні споруди, не можна”, – зазначив експерт.

Окрім того, він зазначив, що без підтримки з повітря наступати у 20-30 разів складніше, але навіть без обіцяних літаків Україні можна сконцентруватися на використанні дронів і зосередитися на якійсь окремій ділянці фронту.

“У росіян в обороні стоять добре підготовлені бригади військовослужбовців, але і є так звані мобілізовані. Ми чуємо у перехопленнях, як вони жаліються на нестачу зброї, боєприпасів, навіть їжі. Саме через їх позиції можна чекати на прорив. Україні варто скористатися такою можливістю. Прорвати оборони, зайти в тил позиціям росіян, захопити багато полонених. Гадаю, такий прорив може відбутися у будь-який момент, можливо, в наступні 5-6 тижнів”, – зазначив експерт.

Також на думку експерта, у тому, що українські сили контрнаступу недостатньо озброєнні, частково винні посадовці союзників та України.

“Західні країни не узгодили єдину позицію, яку допомогу надавати Україні. Частка провини є на міністерстві оборони України. Вони постійно давали нові завдання союзникам. Дайте танки, дайте літаки. Але війни виграє піхота, й на мою думку, треба було сконцентруватися саме на підсиленні піхотних підрозділів, їм надавати нове обладнання”, – додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini