3 Серпня, 2023, 15:43

Пройшов 540 км й зібрав 720 000 грн для лікування побратимів: доброволець та ветеран бригади “Азов” розповідає про піший марафон

Петро Скрипка служив у 3-й окремій штурмовій бригаді “Азов” майже рік. Але, отримавши травму, не зміг продовжити службу. На брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів розповів,що це не стало перешкодою бути корисним для війська. 

«12 липня вирушив з Києва. Маршрут до Львова пролягав через Житомир та Рівне, де брав перерву по два дні. До подорожі майже не готувався: взяв палатку, спальник, туристичний посуд», – розповідає Петро.

Каже відверто, найважчими були перші кілька днів, коли звикав до навантаження на ноги, до ваги спорядження й мінливості погоди. Але завдяки сильній підтримці українців, зміг пройти шлях в 540 тисяч км майже за місяць. 

«Ця сміливість є у кожної людини. Ми дуже часто знаходимо собі різні фактори, щоб переконатися в тому, що щось не вийде. Як тільки ми забираємо всі страхи, то яка б не була ситуація, яка б не була ціль, людина зможе її досягнути. Просто потрібно вірити в себе й тоді люди повірять в тебе. Я так і вчинив», – розповідає Петро.

Добровольцю вдалося зібрати більше 720 тисяч грн: люди зупинялися по дорозі, перераховували під час ефіру, які Петро проводив в Тік-Ток під час ходи. У Львові також влаштували розіграш м’яких іграшок і прапора з підписами військових, під час якого люди жертвували від 25 000  грн до 5 000 грн. 

«Така сума для мене була неочікуваною, адже я не ставив за мету конкретної цілі. На початку казав побратимам, що 100 000 грн – це вже буде маленька перемога», – розповідає Петро.

Коштами буде розпоряджатися фонд “Янголи Азову”, яким Петро вже передав 6 000 грн готівкою. Все решта переведе на рахунок фонду частинами. Через кілька днів планує розпочати другий етап свого марафону, маршрут якого пролягатиме зі Львова до польського міста Болеславець. Планує іти ще далі й втілити мрію: підняти прапор України на березі океана в Португалії, прокричавши “Слава Україні”.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini