19 Березня, 2024, 15:13

Прив’язування росту цін на нафту до українських чинників є маніпуляцією

Зростання цін на нафту на глобальному ринку не пов’язане з українськими чинниками.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

«Коли починають говорити про український чинник, який впливає на ціну нафти на глобальному ринку, це абсолютно, що називається, від лукавого, маніпуляція», – наголосив він.

За словами Михайла Гончара, ціна на нафту мала б бути щонайменше на 10 доларів нижчою. Однак, є два ключові чинники, чому ціна зростає. Зокрема, це пов’язано з активністю хуситів.

«Те, що має місце деяке зростання цін на нафту, це насправді наслідок двох речей. По-перше – активності хуситів в районі Баб-ель-Мандебу та Червоного моря, через що традиційний нафтовий трафік, який йшов цим маршрутом в Європу з Близького Сходу був переорієнтований в обхід Африки, а це збільшило логістичне плече і відповідно збільшило вартість доставки та цін на нафту. А другий чинник – це нездатність західної коаліції впоратися з хуситами. І відповідно це зберігає рівень цін на нафту на більш високих позначках», – зазначив експерт. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini