26 Жовтня, 2023, 15:05

Притягнути до відповідальності агресора – це обов’язкова умова майбутнього миру

Він має бути на справедливих умовах, які передбачають відшкодування завданої шкоди. Таке заявив координатор проєктів ОБСЄ в Україні Марцел Пешко на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів. 

Представники Організації з безпеки і співробітництва в Європі беруть участь у 9 Львівського форуму кримінальної юстиції. Це дводенний захід, впродовж якого українські правники дискутуватимуть над актуальними проблемами фіксування злочинів росіян в Україні та подальшого притягнення злочинців до відповідальності. Серед головних тем – проблематика розслідування атак на критичну інфраструктуру, покращення взаємозв’язку міжнародного і вітчизняного права, кримінальні провадження в умовах війни і перехідне правосуддя.

“Війна в Україні у багатьох аспектах є унікальною. Це перша неприхована агресія проти демократичної країни з часів Другої світової війни. У таких умовах кримінальне право України є взірцем, на який дивиться весь світ. Наша правоохоронна система зустрічається з необхідністю імплементувати й реалізувати ті положення кримінального кодексу, які криміналізують злочини проти миру, злочини проти людяності та воєнні злочини. І нюанс полягає в тому, що жодна з країн наших партнерів не має такого досвіду, який зараз набувають українські правники. Крім того, Львівський форум кримінальної юстиції – є важливим інструментом для формування правової візії повоєнної України. Щоб бути готовими долати виклики, які постануть перед нами після перемоги”, – зазначив кандидат юридичних наук Олександр Водянніков.

Слідкувати за перебігом форуму можна онлайн тут.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

📍Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini