Фото Медіацентр Україна – Одеса: Анатолій Примаков, співзасновник та директор ГО “Українська дія в Ірландії” (Ukrainian Action in Ireland); Том Макінені, засновник благодійної організації “Ефективна допомога Україні” (Effective Aid Ukraine)
14 Вересня, 2023, 15:47

Приблизно 500 українців щотижня втікають до Ірландії від війни – ГО “Українська дія в Ірландії”

Проте не всі залишаються у країні на постійній основі. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Анатолій Примаков, співзасновник та директор ГО “Українська дія в Ірландії” (Ukrainian Action in Ireland).

“Щотижня до Ірландії приїжджає 500 українців. Але не всі вони залишаються у країні. Деякі потім переїжджають до США чи Канади. І зараз, згідно з офіційними даними, в Ірландії перебуває 75-77 тисяч українців. До повномасштабного вторгнення в країні переживало 3000 українців. Через таке збільшення українців потрібно було створити нашу організацію, щоб вона могла представляти наші інтереси”, – розповів Анатолій Примаков, співзасновник та директор ГО “Українська дія в Ірландії. 

Він зазначив, що більшість людей вже знайшли школу для дітей і вивчають англійську мову, а також знайшли друзів та приятелів серед ірландців. Проте говорити про повну інтеграцію у місцеве суспільство поки що зарано.

Том Макінені, засновник благодійної організації “Ефективна допомога Україні” (Effective Aid Ukraine), зазначив, що дуже швидко інтегруються у місцеве суспільство українські діти.

“Ірландці дуже відкриті для українців, вони радо приймають українців. Хоча зараз Ірландія переживає певну житлову кризу,  ми завжди раді вітати та приймати українців у своїх оселях. Українці не голодні, вони в безпеці та теплі…. Але є проблеми з роботою, хоча у нас багато вакансій. Проте заважає мовний бар’єр, а також обставина, що нема з ким залишити дітей,”, – розповів Том Макінені.

Він додав, що його організація допомогла влаштувати життя в Ірландії 1200 українцям. А зараз волонтери сфокусуються на покращенні умов проживання в Україні дітей з особливими потребами, дітей, які лишили свої домівки, а також вразливим верствам населення, які мешкають у прифронтовій зоні.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini