28 Листопада, 2023, 13:14

При температурі нижче -8 градусів можливі відключення електроенергії у пікові години

При температурі повітря нижче 8 градусів морозу в Україні можливий серйозний дефіцит електроенергії. Тому в пікові години можуть бути обмеження споживання електроенергії.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

«При -8 і нижче, за оцінками і розрахунками Центру досліджень енергетики, не буде чим перекривати цей дефіцит. На жаль, європейська енергосистема має певні обмеження в перетинах з українською. Тому в якийсь момент настане час, коли доведеться обмежувати споживання в пікові години. Тобто між 8 та 10 ранку або 17 та 20-21 вечора».

Одним зі шляхів уникнення відключень в цей період є передусім економія електроенергії з боку громадян.

«І тут є всього два шляхи – або українці почнуть в ці години економити і реально відключати бойлери, праски, пральні машини та все, що з цим пов’язано. В Україні є близько мільйона квартир, багатоквартирних будинків, і якщо по кожній квартирі зекономлять 3-4 кВт, це вже дуже помітний результат для енергосистеми. А включити електрочайник – це 2 кВт, відключити бойлер – це щонайменше 1,5 кВт. Тому, якщо українці будуть дійсно економити, можливо, ми зможемо обійтися без відключень. Якщо люди будуть споживати у звичному режимі, по максимуму,  тоді, я думаю, що відключення будуть», – пояснив Олександр Харченко.

Утім, наголосив він, йдеться про обмеження на дві, максимум три години протягом передбачуваного та комфортного графіку.

Він додав, що всі можливі великі споживачі, які можна було відправити на ремонти в зимовий період, відправились на ремонти, а всі, хто міг обмежити своє споживання по максимуму, роблять це. Однак, за його словами, наразі ми дуже близькі до тієї лінії, де, можливо, доведеться обмежувати споживачів. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini