Фото - Харківський Медіа Хаб: Любомир Хомицький, очільник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР військовозобов’язаних сектору мобілізаційно-оборонної роботи Харківського ОТЦК та СП
13 Жовтня, 2023, 22:59

Представник Харківського ТЦК та СП Л. Хомицький розповів про зміни в законодавстві про військовий облік

10 жовтня в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг представника Харківського обласного територіального центру комплектування та соціального захисту підполковника Любомира Хомицького. Офіцер обіймає посаду очільника відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР військовозобов’язаних сектору мобілізаційно-оборонної роботи.

Спікер розповів про оновлення баз даних в терцентрах комплектування та про порядок військового обліку жінок-військовозобов’язаних.

Він зазначив, що на початку 2023 року набрала чинності постанова КМУ, яка встановлює порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

-Тепер правила, які регламентуються цим нормативним актом, зобов’язують вказану категорію людей прибувати до районного ТЦК та СП не рідше одного разу на 5 років для перевірки військово-облікових даних та персональної інформації, – заявив Хомицький.

Також представник Харківського ОТЦК та СП розповів, хто з громадян України, за вимогами військового обліку, є військовозобов’язаними та які документи вони повинні мати; яким чином відбувається постановка на військовий обік, зокрема, внутрішньо переміщених осіб та людей, які перебувають за кордоном тощо.

За словами офіцера, в територіальних центрах комплектування на даний момент триває оцифровування інформації, яка зберігалася на паперових носіях в та перенесення неї до електронних баз даних, передбачених законодавством.

Стосовно питання постановки жінок на військовий облік, Любомир Хомицький розповів, що в вересні минулого року були внесені зміни до ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу», а саме: жінки, які придатні для проходження військової служби за станом здоров’я та за віком, і закінчили заклади професійної, професійно-технічної фахової передвищої або вищої освіти, здобули медичну або  фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік.

-Тобто закон вимагає від жінок, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, прибути до ТЦК та СП з метою визначення наявності військового обов’язку саме для них, або вони будуть звільнені від його виконання на законних підставах, – підкреслив офіцер.

Також Хомицький зазначив, що порядок організації військового обліку, зокрема в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, регламентується постановою КМУ 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

Крім того, під час брифінгу представник Харківського ТЦК та СП відповів на інші питання журналістів стосовно ведення військового обліку та єдиного резерву військовозобов’язаних, а також порядку перетину кордону даною категорією осіб.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini