14 Липня, 2023, 15:00

Практично всі російські військові виведені з території Білорусі – ДПСУ

Кількість російських військових, які перебували на території Білорусі і були долучені до навчання та знаходилися на білоруських полігонах, ще донедавна становила близько 2 тисяч. Однак, за останній час їхня кількість зменшилася. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України.

«Ще донедавна ми фіксували цю кількість десь на рівні 2 тисяч військовослужбовців. Але на цей момент пройшла чергова ротація, і практично всі російські військові виведені з території Білорусі», – зазначив Андрій Демченко.

Водночас він застеріг, що не можна виключати, що через деякий час в рамках ротації  на територію Білорусі можуть бути знову заведені чергові підрозділи.

Андрій Демченко також зазначив, що попри підготовку Білоруссю майданчиків для російських найманців приватних військових компаній, наразі їх заведення не спостерігається.

«Крім того, ми не спостерігаємо такого організованого заведення на територію Білорусі російських найманців з приватних військових кампаній, про що раніше зазначалося, адже Білорусь готувала такі майданчики, де була готова прийняти російських найманців на своїй території», – зазначив речник ДПСУ.

Андрій Демченко також наголосив, що ситуація по кордону з Білоруссю залишається повністю контрольованою.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini