29 Вересня, 2023, 16:40

Пожежі в екосистемах: В ДСНС закликають громадян не випалювати суху рослинність та утриматися від відвідування лісів

Від пожеж в екосистемах цьогоріч загинули 20 осіб, 40 – були травмовані. Лише за минулу добу було зафіксовано 240 виїздів підрозділів ДСНС на ліквідацію наслідків виникнення загорянь. Позаяк на сьогодні в Україні спостерігається сплеск виникнення пожеж в екосистемах, в ДСНС закликають громадян не нехтувати правилами поводження з вогнем та не випалювати сухої рослинності.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак.

«На сьогодні, так як у державі спостерігається засуха, ДСНС просить утриматися від відвідування лісів. Звісно, в жодному разі не випалювати суху рослинність, залишки господарських робіт, які залишаються на підприємствах, на полях. Обережно себе поводити навіть під час руху в автомобілі – не викидати сірники та залишки від цигарок на узбіччя, бо це також призводить до виникнення пожеж. Звертаємо увагу, що на несправних автомобілях не можна відвідувати лісові масиви, бо це також може призвести до виникнення пожеж. В жодному разі не вивозити сміття в ліси, тим паче яке може мати на собі залишки займистих речовин», – застеріг Роман Рудак та наголосив, що дотримання цих елементарних правил може зменшити виникнення пожеж в екосистемах.

Водночас представник ДСНС нагадав про відповідальність громадян за порушення вимог пожежної безпеки, яка передбачена законодавством.

Так, Статтею 77 КУпАП за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачається штраф від 90 до 270 неоподаткованих мінімумів, що в еквіваленті становить від 1500 грн до 4500 грн. Крім того, Статтею 77 прим.1 за самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів – від 3000 грн до 6000 грн.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini