15 Квітня, 2024, 14:37

Потрібно відновлювати присутність НАТО в Чорноморському регіоні – Драгомір Заков

Потрібно відновлювати присутність НАТО в Чорноморському регіоні для того, щоб забезпечувати стримування і запобігання конфліктам на східному регіоні. 

Таку думку  в ході Чорноморської безпекової конференції висловив Драгомір Заков, посол з особливих доручень з питань оборони та безпеки в євроатлантичній зоні, Міністерство закордонних справ Республіки Болгарія, колишній міністр оборони та постійний представник при НАТО.

«Війна в Україні поставила Чорноморський регіон на лінію конфлікту між росією та Заходом. Стратегічна важливість Чорноморського регіону зараз переоцінюється в рамках концепції НАТО. Що потрібно робити зараз? Потрібно не просто визнавати щось, а переходити до конкретних дій, фокусуючись саме на цьому регіоні. В Болгарії  ми думаємо, що нам потрібно розбудовувати спроможності НАТО на східному фронті для того,  щоб протистояти загрозам та викликам в стратегічному плані, покращувати стратегічну і оперативну обізнаність. Потрібно відновлювати присутність НАТО в Чорноморському регіоні для того, щоб забезпечувати стримування і запобігання конфліктам на східному регіоні. Потрібно фокусуватися на покращенні витривалості і потрібно протистояти дезінформації», – наголосив Драгомір Заков.

Він додав, що разом із забезпеченням присутності НАТО ми маємо дбати про співпрацю між НАТО та європейськими країнами.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini