4 Жовтня, 2023, 14:48

Потрібно напрацювати протокол дій щодо дітей, які повертаються з російської депортації – Альона Луньова

Важливо, аби уряд унормував питання, пов’язані з дітьми, які повертаються в Україну після російської депортації. Зокрема необхідно вирішити питання, що стосуються проживання, документів, медичної допомоги, реабілітації.

На цьому наголосила директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова в ході обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«На мій погляд, дуже важливим було б напрацювання міжсекторальне такого протоколу дій. Тому що коли дитина перетинає кордон України і повертається на нашу територію, дуже чітко треба розуміти, хто, що робить. Тому що зараз це робиться силами громадських організацій, волонтерів, які привозять дітей, потім розміщують в себе в хабах, які вони самі побудували та утримують. А насправді перше питання, яке виникає, – де ті діти, часто разом із батьками, будуть жити? Бо дуже часто ці батьки і загалом родина – з окупованих територій. І це – перше питання, яке треба вирішити. Крім того, це питання документів, медичної допомоги, реабілітації. Це все дуже важливо, щоб саме уряд міг унормувати», – пояснила Альона Луньова.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini