6 Травня, 2024, 16:20

Порятунок бійців бригади Азов із російського полону: яких заходів варто вживати вже зараз для повернення захисників 

Наразі важливо активно залучати різні інструменти задля того, аби повернути з полону бійців полку Азов, обміни котрих не відбувалися вже рік.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Марія Алєксєєвич, дружина двічі пораненого захисника Маріуполя, ГО «Спільнота Оленівки».

«Ми вже два роки намагаємося щось робити тут, в Україні, намагаємося якимось чином про них нагадувати: постійні інтерв’ю, брифінги, різні заходи, акції. Але, як ми бачимо, цього недостатньо. Нам необхідно їхати до країн, які, по-перше, домовлялися про вихід з Азовсталі, для того, щоб їх просити знову допомогти цим людям, але вже, щоб повернути їх з російського полону. І друге – звертатися до країн, які вже брали активну участь в обмінах військовополоненими, – до Туреччини, Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів. Тому що вони брали участь в обмінах, звісно, але ми не знаємо за кого конкретно вони домовлялися. Тобто нам потрібно просити їх саме про поранених під час теракту в Оленівці, про бійців полку Азов в тому числі, і в тому числі про захисників, які виходили за наказом», – зазначила вона.

Марія Алєксєєвич також висловила переконання, що влада України має долучити якомога більше третіх країн до операції порятунку українських захисників, які вийшли з Азовсталі. 

«Тому що ми не знаємо, скільки в них ще залишилося сил, скільки в них залишилося часу чекати, поки їх обміняють», – наголосила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini