2 Травня, 2024, 14:23

Порушення мовного законодавства: Офіс Уповноваженого із захисту державної мови оштрафував низку держслужбовців та представників органів місцевого самоврядування 

Протягом 2023 року Офіс Уповноваженого  із захисту державної мови виніс 128 постанов, 61 попередження та  наклав 20 штрафів (з них 16 – грошове стягнення у розмірі 3400 грн, та 3 – штраф у розмірі 8500 грн за повторне вчинення порушення протягом року) за порушення вимог Закону. Серед порушників, на яких були накладені штрафи, – державні службовці, місцеві депутати, міський голова та заступник міського голови.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови.

«Якщо казати за структурою, хто ті порушники, – це державні службовці частково, це місцеві депутати, це міський голова, а також заступник міського голови, але іншого обласного центру. До честі цих порушників, вони перейшли на українську мову, ми вже не фіксуємо порушень у їхніх публічних виступах. Тому що зараз з’являється поступово доступ до проведення сесій місцевих рад наживо, ми маємо можливість досліджувати, аналізувати їх. Але, на превеликий жаль, відбувається порушення під час проведення зустрічей з громадянами, під час проведення публічних заходів тощо», – зазначив Тарас Кремінь.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini