Дмитро Плетенчук
8 Листопада, 2023, 15:21

Порти Великої Одеси зараз працюють на імпорт товарів, а розбитий корабель рф нескоро зможе випускати ракети по Україні – речник ВМСУ

Ворожий десантний корабель “Мінськ”, який зазнав пошкодження від українських ракет, окупанти розбирають на запчастини, а новий ракетний корабель “Аскольд” навряд швидко повернеться в стрій.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

“Мінськ” дуже старий, його нема сенсу відновлювати – якщо тільки для пропаганди, тому його розбирають на запчастини в Севастополі. А от “Аскольд” в Керчі, який не встиг випустити жодної ракети по українцям, хоча був заряджений ракетами, також вигорів до такого стану, що не скоро зможе вийти на рейд”, – зазначив речник ВМСУ.

Дмитро Плетенчук підкреслив, що ракетний корабель “Аскольд” з нової російської серії “Каракурт” (таких всього три) будували в тимчасово окуповані Керчі: “Циклон” вже спустили на воду, а от “Аскольд” і “Амур” стоять у доках.

Крім того, окупанти ускладнили морську логистику для себе, тому що вивели кораблі в безпечні місця.

“Практично всі російські кораблі з ракетами зараз знаходяться біля Новоросійську – там їм дійсно поки що безпечніше і налагоджена логістика. Тому що, наприклад, вивести їх в той же Сухумі вони не спроможні, тому що там нема інфраструктури”, – розповів Дмитро Плетенчук.

Речник ВМСУ підкреслив, що для повітряних ударів ворог зараз більше використовує дрони, але не дивлячись на всі атаки загарбників “зерновий коридор” в північно-західній частині Чорного моря працює як на експорт українського продовольства, так і на імпорт товарів в нашу країну

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini