6 Червня, 2023, 20:27

Попри складний рік, Україна піднялася на 27 позицій в Індексі свободи преси – Тарас Шевченко

Попри складний рік, однією з важливих, позитивних новин є суттєве зростання України в Індексі свободи преси, який розраховують «Репортери без кордонів». Україна за рік піднялася на 27 позицій вгору і перемістилася на 79-е місце зі 106-го. Водночас Україна сьогодні перебуває на першому місці серед країн, де загинула найбільша кількість журналістів.

На цьому наголосив заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко під час панельної дискусії в Медіацентрі Україна – Укрінформ, присвяченої Дню журналіста.

«27 позицій вгору – це багато. І це при тому, що Україна в цей же рік була країною, де, на жаль, загинуло найбільше журналістів. На другому місці – Мексика, а Україна, на жаль, була на першому місці. Тому, з одного боку – надзвичайно важкий та драматичний рік, рік викликів, але й – рік можливостей», – наголосив Тарас Шевченко.

Водночас він зауважив, що в Індексі свободи преси «Репортери без кордонів» відмітили  суттєве зменшення впливу олігархів на ЗМІ в Україні.

«Тому, якщо говорити про ринок медіа, то він став менш олігархічним, ніж він був до цього. Не можу не згадати, що це була також одна з позицій Європейського Союзу, одна з вимог. І в контексті того, що Україна має імплементувати директиву про аудіовізуальні медіапослуги і власне за цей рік закон про медіа був ухвалений і набув чинності», – пояснив він.

Тарас Шевченко також відмітив зростання ролі суспільного мовника.

«З моменту повномасштабного вторгнення, на моє переконання, роль і місце суспільного мовника суттєво зросли  і стали значно впливовішими як в традиційних медіа – радіо, телебачення, так і в діджиталі, в Telegram-каналах», – зауважив заступник Міністра культури.

Водночас він наголосив, що з моменту повномасштабного вторгнення економіка медіа почала суттєво страждати, і кількість рекламних коштів на ринку суттєво зменшилися.

Крім того, Тарас Шевченко відмітив, що сьогодні спостерігається тенденція збільшення ролі і частки  медіаспоживання за Telegram.

«Українські Telegram-канали, найбільші, які мають понад 2,7 млн користувачів, стали, з одного боку, швидким способом отримання інформації, а з іншого боку – певним викликом, через недотримання законів, недотримання авторського права, недотримання обмежень щодо поширення інформації, яка стосується воєнного стану». 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini