3 Серпня, 2023, 13:40

Попри руйнування, портова інфраструктура України готова виконувати зобов’язання в рамках «зернової угоди»

На сьогодні зафіксовано 7 руйнівних ворожих атак на портову та зернову інфраструктуру України. Однак, попри це, Україна здатна забезпечити роботу портів, і здатна забезпечити безпековий компонент.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила  начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Після завершення «зернової угоди» в її легітимному вигляді, росія розпочала активну діяльність вогневу конкретно, агресивну, з атаками на портову та зернову інфраструктуру України. На цей момент ми зафіксували 7 таких атак  досить потужних та руйнівних. Але можемо засвідчити – портова інфраструктура готова хоч наступного дня долучитися до «зернової угоди» і виконувати свої зобов’язання. Навіть попри ті руйнування, які завдані портовій інфраструктурі,  Україна, як країна, яка дотримується домовленостей, здатна забезпечити роботу портів і здатна забезпечити безпековий компонент», – зазначила вона.

Водночас Наталя Гуменюк наголосила на важливості міжнародної підтримки у цьому питанні.

«Єдине, що нам потрібна дійсно підтримка міжнародна, це як і було в минулому під час функціонування «зернової угоди»  – гарантії. Гарантії ООН та Туреччини. В цьому потрійному єднанні наші зусилля були виправдані та працювали відмінно», – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini