2 Лютого, 2024, 14:37

Попри намагання досягти миру з росією, позиція Японії щодо Курильських островів є незмінною 

Позиція Японії щодо Курильських островів є незмінною, попри категоричну реакцію з боку рф на заяву Прем’єр-міністра Японії Фуміо Кішіди.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії.

«Прем’єр-міністр Кішіда чітко заявив, з самого початку, як він став прем’єр-міністром, що північні території – це суверенітет Японії, але ми будемо продовжувати намагатися шляхом переговорів досягти порозуміння з росією. На сьогодні це неможливо, всі контакти припинені, на рівні урядів, фактично припинені або зведені до мінімуму бізнес-транзакції, але заяву таку в своїй політичній промові він зробив», – пояснив посол.

Він зауважив, що попри реакцію росії та їх категоричність щодо питання Курильських островів, політична заява Японії свідчить про незмінність позиції країни і, можливо, до розв’язання цього питання країна повернеться в майбутньому.

 «Я хочу при цьому сказати, що реакція росії була традиційною – по-хамськи, категоричною. Що Медведєв, що Захарова сказали, що ні за яких умов і ніколи про це й не може бути мови. Медведєв взагалі такого наговорив, як він це часто робить, що дуже образливо для Японії. Але це ніяк не міняє позицію Японії. Вони ведуть себе достойно, і вони завжди говорили про це і подовжують говорити, що їх інтерес це мир. І тому вони, якщо і будуть це питання піднімати, то колись, з нормальною росією, якщо вона такою колись стане, можливо, до цього питання повернуться у практичній площині. Поки що це політична заява, яка показує, що позиція Японії є незмінною», – наголосив Сергій Корсунський.

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда заявив про намір підписати мирний договір із Росією після врегулювання територіального питання навколо Курильських островів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini