Олена Коробкова, голова ради Незалежної асоціації банків України, Медіацентр Україна — Укрінформ
5 Травня, 2023, 14:19

Попит на іноземну валюту зросте в травні й червні, проте значних курсових змін очікувати не варто – Олена Коробкова

Діапазон курсу гривня-долар на готівковому ринку на найближчі два місяці становитиме 38-40 гривень за долар.

Про це повідомила голова ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Зокрема вона наголосила, що від початку посівної кампанії спостерігалася тенденція укріплення гривні. Однак, сповільнення активності посівної своєю чергою вплинуло на  здорожчання готівкової іноземної валюти.

«Ми дійсно бачили, що після укріплення гривні під посівну кампанію ця тенденція доволі гарно зберігалася. Нагадаю, що саме посівна стала тією причиною, що вплинула на зміцнення гривні. Річ у тім, що аграрії продають іноземну валюту під посівну кампанію незалежно від того вигідний чи невигідний курс. Що значним чином  впливає на укріплення гривні. Однак, як і очікувалося останнім часом, як ми прогнозували, спостерігаємо певні подорожчання готівкової іноземної валюти через поступове сповільнення активності посівної. Утім це подорожчання не було дуже значним», – пояснила вона.

Далі, за словами Олени Коробкової, можливе подальше помірне зростання валюти. Вона зауважила, що чинником цього стане повернення до довоєнної системи оподаткування пального. 

«Зокрема повернення до довоєнної системи оподаткування пального призведе до більш інтенсивного імпорту пального в Україні за так званими старими цінами, що активізує попит на іноземну валюту в травні й червні. Проте, не варто очікувати значних курсових змін. У найближчій перспективі НБУ і надалі  дотримуватиметься режиму фіксованого офіційного обмінного курсу. Тому діапазон курсу гривня-долар на готівковому ринку на найближчі два місяці становитиме 38-40 гривень за долар».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini