Валентина Потапова, голова Центру громадянської просвіти «Альменда»
6 Квітня, 2023, 14:55

Понад мільйон українських дітей перебувають під впливом рф на окупованих територіях – голова Центру громадянської просвіти

Кількість дітей, які опинилися під впливом влади рф на окупованих територіях, які вимушено здобувають там освіту, налічує понад один мільйон. Зокрема, кількість дітей, які залишилися в окупованому Криму, становить 458 тисяч.  

Такі дані озвучила голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова під час обговорення питання щодо використання росією освіти проти українських дітей, яке проходило в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ми порахували дітей, які залишилися в окупованому Криму, їх кількість складає 458 тисяч. І вони знаходяться якраз під впливом російської пропаганди і під впливом того інструментарію, який до них застосовують, щоб перемістити їх з однієї групи до іншої», – зазначила вона.

За словами Валентини Потапової, діти, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, «є жертвами тієї цілеспрямованої політики, яку здійснює рф для того, щоб виховати понад мільйон дітей та молоді в дусі «великої держави росія».

На це, зауважила вона, з федерального бюджету виділяються великі кошти. І не лише на формальну освіту, а й на неформальну, зокрема, на молодіжні руки.

«Там такий «каток», який проходиться по наших дітях! І, коли ми розглядаємо міжнародне кримінальне право, то на жаль, це порушення вважається несерйозним. Тому вони відчувають безкарність і внаслідок цього продовжують поширювати цю систему. Якщо нічого не зміниться у сприйнятті цього злочину, то він буде далі поширюватися. Навіть більше, ця безкарність спонукатиме інші держави, які знаходяться у воєнних конфліктах, використовувати такий сценарій».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini