24 Липня, 2023, 14:25

Понад 8 мільйонів українців наразі перебувають за кордоном – дані дослідження 

Згідно з даними українського МЗС, станом на 21 червня 2023 року за кордоном перебуває 8 мільйонів 177 тисяч українців. Це фактично 20% від кількості населення, яке фіксувалося до 24 лютого 2022 року. За підрахунками УВКБ ООН, станом на 26 червня 2023 року в Європі перебуває 5 млн 977 тис. українських переселенців. За межами Європи перебуває ще майже 362 тис. осіб. Водночас за оцінками Міністерства соціальної політики, кількість внутрішньо переміщених осіб становить близько 4,7 млн осіб.

Такі дані озвучив аналітик даних Громадянської мережі ОПОРА Андрій Савчук під час презентації  в Медіацентрі Україна – Укрінформ  результатів дослідження щодо кількості та міграції українців за кордон через війну.

«Згідно з даними українського МЗС, станом на 21 червня 2023 року за кордоном перебуває 8 мільйонів 177 тисяч українців. Я одразу хочу зазначити, що МЗС не стверджує, що це всі українці, які через повномасштабне російське вторгнення  виїхали за кордон. Але ця цифра все одно є колосальною. Це фактично 20% населення від наявного, яке було до 24 лютого 2022 року, зараз перебуває за кордоном», – пояснив він.

За словами аналітика, спостерігається негативна тенденція і відповідно до даних МЗС, за словами Андрія Савчука, кількість українців за кордоном збільшується. 

Водночас він зауважив, що міграційне сальдо, згідно з даними ДПСУ, станом на 1 травня 2023 року становило – мінус 2,7 мільйона осіб.

«І якщо подивитися на цифри, то можна побачити, що з грудня 2022 року по березень 2023 року виїхало понад 1,8 мільйона осіб», – додав він.

Крім того, Андрій Савчук зауважив, що вже в 2023 році кількість людей в Україні стала на 700 тисяч менше.

«Негативні тенденції щодо кількості людей в Україні підтверджують дані, які є в розпорядженні Національної комісії, яка регулює телекомунікаційні послуги. В них є дані мобільних операторів, і вони говорять про наступне – що в Україні 48 мільйонів карток, і за спеціальною методологією вони підраховують, що загалом на 100 осіб припадає 143 картки. За нескладною пропорцією можна підрахувати, що за цими даними в Україні буде проживати близько 34 мільйони людей. І це так само демонструє скорочення. За цією ж методологією можна оцінити, що вже в 2023 році кількість людей в Україні стала на 700 тисяч менше», – пояснив він.

Крім того, додав Андрій Савчук, дані УВКБ ООН щодо динаміки перетинів, доводять те, що українці покидають країну, рятуючись від російської агресії. І сальдо за останні 9-10 місяців зросло на понад два мільйони виїздів і неповернень.

«В нас фактично було кілька пікових хвиль, коли українці виїжджали одразу після повномасштабного вторгнення, потім, коли почалися обстріли, блекаути, і тепер, на жаль, продовжують виїжджати. Це може бути пов’язано з різними речами, є різні опитування, але тенденція, на жаль негативна», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini