28 Серпня, 2023, 14:20

Понад 6,5 тисяч осіб в 37 країнах світу взяли участь у шостому щорічному забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України»

26 серпня, напередодні Дня пам’яті захисників України, відбувся шостий щорічний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України». Цьогоріч за допомогою онлайн-форми на забіг було зареєстровано 6341 учасника, як в Україні, так і за кордоном. При цьому без реєстрації долучилося значно більше учасників. Так, з 6341 зареєстрованих учасників, майже пів тисячі взяли участь за кордоном. Всього на забіг зареєструвалося 37 країн. Основними дистанціями були 2, 5 та 10 км.

Про це йшлося під час обговорення результатів забігу Медіацентрі Україна–Укрінформ.

Як зазначила начальниця відділу Департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Міністерства у справах ветеранів України Світлана Строкач, найбільшою кількість учасників забігу була у Києві та Київській області, Кіровоградській, Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій та Львівській областях.

Водночас вона зауважила, що величезна кількість учасників себе ідентифікували як учасники по Луганську та Донецьку.

Також цього року, як і в 2022 році свою підтримку українцям висловили й  іноземці, долучившись до забігу.

Світлана Строкач пояснила, що з міркувань безпеки цьогорічний забіг відбувся в онлайн-форматі, проте це не зупинило однодумців долучитися та організувати також і групові забіги. В багатьох містах України, в селах, у військових частинах, в тому числі і за кордоном, де захисники перебувають на реабілітації, ветерани також долучалися та бігли: на маленьких стадіонах, на набережних, скрізь, де це можна було організувати.

Крім того, до пам’ятного забігу цього року долучилася національна збірна Invictus Games, котра наразі проводить навчальні збори в Хорватії.

За словами Світлани Строкач, з 2020 року захід набув величезної міжнародної підтримки. Вона, зокрема, зауважила, що особливістю забігу у 2023 році стало те, що  масштабності набуло інформування та висвітлення постів щодо щемливих історій героїв, прохання передивлятися, перепощувати.

Водночас Олег Дурмасенко, засновник забігу, ветеран, батько загиблого героя російсько-української війни наголосив на важливості проведення таких заходів та висловив сподівання, що в наступному році вже буде перемога України, і забіг буде проведений в усіх регіональних центрах та з потужним телемостом.

«Ми маємо дуже-дуже велику надію, ми завжди заряджені на проведення цього івенту, дуже важливого для нашої держави, для нашої нації, для нашої пам’яті. І цей забіг, щобільше, несе потужний меседж національно-патріотичного виховання. Він потрібен суспільству. Цей забіг заставляє навіть людей, які були далекі від цих подій, згадувати про це, бігти, перейматися тим, що в той час, поки ти займаєшся пересічними справами, в цей час хтось нюхає порох та ковтає пил в окопах. І забіг є нагадуванням про це», – наголосив Олег Дурмасенко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini